BELGRAT HAKKINDA

Belgrat, uzun zamandan beri idarî, iş ve turistik merkezi olarak en çok ziyaret edilen turistik gidelecek yeridir.

İki nehir ağzında bulunan nüfüsü iki milyon olan kent, özgü mevcuduna göre çekici bir turistik yeri temsil eder. Şehrin merkezinin kendisindeki bulunan önemli iş ve kültürel teklifleri, her zaman şehrin hatırlayacağınız resmini zenginleştirir.

Otelimizde kalmanızın avantajı, kalacağınız yerden 5 dakikalik mesafede olduğundan kısa bir zaman içinde gezebileceğiniz hepsinin ilginç yerlerinin yakınlığıdır. Otel Union Millet Meclisine, Federal Parlamentona, Şehir Parlamentona, iktisadî odasına 5-10 dakika gidişle mesafeddedir.

Şehrin kültürel mirası aşağı yukarı 50 müzelerden ibaret olur. Arasındalarında, dünyada ünlü olan değerli koleksyon ve içeriklerle, en eski ve zengin halk müzesidir. Meşhur adamlardan Sırbistandaki tarihî anıtlar araştırıp ve kaydetmesini isteyen Knez Milos, müze kuruluşunda büyük bir rol oynamıştı. Müzenin ilk koleksyonu bu anıtlardan ibaret olmuştu. Başlangıçta, müze koleksyonu kasada korunmuştu. Ondan sonra, 1863 yıllında Kapetan Misa binasına geçirilmişti.

Halk müzesi yanında, Belgrat’ın en büyük ve en eski dram, opera, baledan ibaret olan halk tiyatrosu bulunur. Halk tiyatrosunun, şehrin kalbi olan Cümhuriyet meydanını güzelleştiren hem kültürel hem de mimarlık değerleri var. Onun yenilemesi 3 yıl sürmüştü (1986-1989 yılların esnasında), o zaman bügünkü parlak biçim almıştı.

Bu kültürel ve tarıhî binalar arasında Knez Mihailo Caddesidir 1970’ların sonunda yapılan temsilci binalarla içeriyor. Bügün, bu cadde şehrin ticaret merkezinin en çağdaş kısmı ve Cümhuriyet meydanı Kalemegdan kalesiyle bağlayan yaya bölgesidir.

Sava ile Tuna nehirlerin ağzının üstünde dikilmiş Belgrat kalesi, şehrin en büyük ve en çekici turistik yeridir. Savunma kompleksi olarak I-XVIII yüzyılın esnasında inşa edilmişti, bügün şehrin açık hava tarihî müzesini temsil eder. Yakınında asıl Ortodoks kilisesi bulunur.

Ortodoks kilisesi XVI yüzyılında yapılmış eski, Aziz Arhangel Mihailo kilisesinin olduğu yerde yapılmıştı. Bu eski tapınak savaşların esnasında yanılmış ve çalınmıştı, 1836 yılında eski kilisenin temeli yıkılmıştı ve onun yerine 1837 tarihinde temmüz ayında daha büyük bügünkü kilisenin yapıldığı başlamıştı. Bu kilise Fridrich Adam Klerfeld mımarın tasarına göre yapılmıştı ve onun kuruluş 1845 yılına kadar sürmüştu.

Eski Belgrat’ın özel atmosferi 19 yüzyılın sonunda ve 20 yüzyılın başlangıçta sanatçilerin toplandığı yeri kaldırım sokak olan Skadarliyada en iyi duyulabilir. Eski zamanın ruhusu bu sokakta yine de en iyi duyulabilir.

Bir şehri en iyi temsil eden şey meclislerdir. Otelimizden Millet Meclisine ve Federal Parlamentonsuna manzara sonsuza dek hatırınızda kalacak. Bu binalar eski şehrin mimarî resmini bütünler ve Belgradı şerefle temsil ederler.

Otelin içeriğinde yerli ve yabancı filimlerin klâsik eserlerinin gösterildiği, 1952 yılında kurulan Yugoslav sinema müzesi bulunur. Bu müze Yugoslav sinemanın, sınema müzesi, kütüphanesi, ve ortak hizmet arşivinden ibarettir.

Belgrat, dünyada az şehirler olan güzelliğiyle geri dönmesi arzusunu uyandırır.

Bizin seçmesi neden lâzım
En iyi fiyatlar

İyi mevcud

Çok iyi hizmet

Sevimli memurlar

Hijyen seviyesi yüksek


ODA REZERVASYONU

otelde giriş saati

otelden çikiş saati

DEVAMIODA REZERVASYONUAleksandar CompanyİLETİŞİM | FİYAT LİSTESİ | İZLENİMLER KİTABI
Hotel Serbia Hotel Belgrade Hotel Belgrade Centar Hotel
Hotels Serbia Hotels Belgrade Hotels Belgrade Centar Hotels
Отель в Сербии Отель в Белграде Отель в Центре Белграда
Гостиница в Сербии Гостиница в Белграде Сербия, Гостиница в Центре Белграда
Гостиницы в Сербии Гостиницы в Белграде Гостиницы в Центре Белграда Network Equipment Sadity How To Wear
Tops for women Women Dresses Bags For Women
Buy Lingerie Sling Marama Platnene Pelene
Plodni Dani Porodjaj Roditelj
Trudnoca Trudnoca.us Ovulacija
Aetrex Shoes Lend Nook eBook Pitanja i Odgovori